Jak wgrać oprogramowanie do telefonów Xiaomi ?

Jak wgrać oprogramowanie do telefonów Xiaomi ?

Jak zmienić oprogramowanie w telefonie Xiaomi ?

Czasem zdarza się tak, że niestety ale nasz niezawodny smartfon odmawia posłuszeństwa. Nierzadko ma to swoje podłoże w błędach oprogramowania do najbardziej uciążliwych należą: błąd logowania na konto na Google, problem ze sklepem Play czy niewygaszanie ekranu podczas rozmowy lub niewybudzanie ekranu po zakończonym połączeniu. Jeśli mamy gwarancję to oczywiście możemy wtedy skorzystać ze świadczenia gwarancyjnego. Schody pojawiają się gdy ta gwarancja nam się skończyła albo kupiliśmy telefon od Janusza z allegro, który odmawia jej realizacji.

Niezależnie od tego czy przydarzyła Ci się powyższa sytuacja czy nie, możesz skorzystać z naszego prostego poradnika w którym poprowadzimy Cię za rączkę i w przystępny sposob wyjaśnimy jak zmienić oprogramowanie w Twoim Xiaomi.

Zaczynamy !

Wymagane narzędzia:

Do instalacji oprogramowania w telefonie Xiaomi potrzebujemy programu Mi Flash - do pobrania tutaj

Jaki rodzaj oprogramowania ?

Do wyboru mamy dwie wersje oprogramowania Stable oraz Dev. Jaka jest między nimi różncia ?

Wersję stable polecamy każdemu użytkownikowi który nie planuje "dłubać" przy swoim Xiaomi w przyszłości. Jest to stabilna wersja oprogramowania jak sama nazwa wskazuje.

Wersja Dev - to tak zwana wersja developerska, rozwojowa. Można to przyrównać do wersji Beta, tą wersję polecamy zawansowanym użytkownikom którzy w przyszłości chcieliby naprzykład odblokować bootloader w swoim Xiaomi.

MIUI Global lista modeli:

Lista modeli Xiaomi 

Powyższy link prowadzi do listy modeli Xiaomi na której wybieramy nasz model pamiętamy by wybrać MIUI Global i sugerowane MIUI Global Stable czyli wersja stabilna.

UWAGA ! Przed wgraniem oprogramowania upewnij się, że telefon jest naładowany przynajmniej do 60%.

Instalacja software:

Gdy już mamy pobrane MIUI Global do naszego modelu oraz tzw. Mi Flash możemy przystąpić do instalacji.

W tym celu uruchamiamy nasz telefon w trybie Fastboot - aby to zrobić przytrzymujemy przyciski Volume Down (przycisz) oraz Power (włącznik) jednocześnie aż pojawi nam się ikonka sympatycznego królika Mi Bunny i napis Fastboot.

Pobraną paczkę oprogramowania (archiwum TGZ) wypakowujemy Winrarem tworząc nowy folder niech będzie na Pulpicie naszego komputera. 

Uruchamiamy program Mi Flash klikamy przycisk Refresh na liście pojawi się nasze urządzenie.

Mi Flash sklep Xiaomi

Następnie klikamy Select i ustawiamy ścieżkę folderu z naszym oprogramowaniem w tym przypadku folder znajduje się na pulpicie.

Sklep Xiaomi Mi Flash

Na dolnym pasku wybieramy ikonkę Clean All - zalecana, zostaną usunięte wszystkie dane.

Teraz klikamy przycisk Flash i w ciągu ok 30 minut wgra nam się na nowo oprogramowanie. Voila !

Leave Your Comment