Odzyskiwanie danych Xiaomi - jak odzyskać dane z telefonu Xiaomi ?

Odzyskiwanie danych Xiaomi - jak odzyskać dane z telefonu Xiaomi ?

Odzyskiwanie danych z telefonu Xiaomi

Zdjęcia naszych pociech, wartościowe numery telefonów, praca licencjacka czy wreszcie adres naszego portfela bitcoinowego - te  i inne dane kryją w sobie nasze smartfony. I niezależnie od tego czy dane które skrywa smartfon stanowią realną wartość finansową czy jedynie sentymentalną nikt z nas nie lubi sytuacji w której w wyniku uszkodzenia smartfona lub zapomnienia hasła nie może uzyskać dostępu do pamięci swojego smartfona.

Czy da się odzyskać dane z telefonu Xiaomi zablokowanego hasłem bez jego znajomości ? Czy uszkodzenie wyświetlacza telefonu skutkuje pożegnianiem się z rewelacyjnymi zdjęciami z ostatnich wakacji? Ile tak naprawdę kosztuje odzysk danych z telefonu i czy to się opłaca ? W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam te zagadnienia.

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie Xiaomi jak odzyskać dane ?

Uszkodzenie ekranu w telefonie Xiaomi bynajmniej nie musi oznaczać utraty danych. To jest ta pozytywna wiadomość, mniej optymistyczna jest taka, że być może konieczne będą odwiedziny w serwis Xiaomi Warszawa , oczywiście przyjmując założenie że naprawa smartfonów Xiaomi to dla Ciebie czarna magia. Aby odzyskać dane z telefonu przy uszkodzonym wyświetlaczu będziemy musieli jakoś uzyskać dostęp do pamięci naszego telefonu, najprostszym rozwiązaniem wydawać by się mogło podłączenie telefonu do komputera i przerzucenie tych danych na komputer. Niestety rzeczywistość nie jest tutaj tak kolorowa jakby się mogło wydawać, gdyż nasz telefon po podłączeniu do komputera wejdzie nam domyślnie w tryb ładowania - więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule pt: Jak połączyć Xiaomi z komputerem ?   - jak zatem sprawić aby telefon przeszedł nam w tryb przesyłania danych ?

W tym przypadku niezbędne jest posiadanie nowego sprawnego wyświetlacza do posiadanego przez nas telefonu, po podpięciu nowego ekranu nawet bez jego późniejszej wymiany, jest możliwa zmiana z trybu ładowania na tryb przesyłu danych. Zatem jeżeli jeszcze nigdy nie podejmowałeś się rozbiórki smartfona zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w naszym serwisie.

odzyskiwanie danych z telefonu xiaomi

Istnieje jeszcze opcja alternatywna która zakłada posiadanie drugiego smartfona marki Xiaomi oraz myszki do komputera na OTG. UWAGA! Ta metoda będzie działać w przypadku smartfonów które mają jedynie uszkodzony digitizer - panel dotykowy. W przypadku gdy ekran nie wyświetla obrazu zastosowanie ma metoda z powyższego akapitu.

1. Podłączamy myszkę do przejściówki OTG którą wpinamy do złącza USB w telefonie.

2. Pobieramy aplikację Mi Mover ze sklepu Play i ustawiamy nas telefon jako nadawcę.

3. To samo robimy na drugim telefonie z tym, że drugi ustawiamy jako odbiorcę i jednym kliknięciem kopiujemy całą zawartość smartfona.

Odzyskanie danych z telefonu Xiaomi gdy nie pamiętam hasła

Hasło ekranowe w naszym smartfonie stanowi blokadę uniemożliwiającą dostęp do naszego urządzenia osobom trzecim - czy aby dobrze spełnia ono swoją rolę ? Czy serwisy telefonów komórkowych są w stanie złamać zabezpieczenia ? Z istoty rzeczy nasze smartfony są wręcz ponadnormatywnie bezpieczne w tym aspekcie,  wszystko to pod warunkiem posiadania na smartfonie najnowszej wersji oprogramowania.

Jeżeli Twój telefon Xiaomi ma zainstalowaną wersję MIUI 11 lub niższą istnieje możliwość ominięcia kodu blokady ekranu!

Jeśli interesuje Cię wyciągnięcie danych ze smartfona Xiaomi do którego zapomniałeś kod blokady lub np. bliska Ci osoba zmarła i nie możesz uzyskać dostępu do urządzenia wtedy skontaktuj się z naszym serwisem aby poznać koszt i możliwość odzyskania danych - kontakt do serwisu pod nr tel: 790-203-423

Do wykonania takiej operacji wymagane jest specjalne oprogramowanie zatem nawet pomimo posiadania starszej wersji oprogramowania nie musicie się bać, że ktoś obcy nagle z łatwością wejdzie w posiadanie dostępu do Waszego smartfona.

A co w sytuacji gdy znam hasło ale telefon go nie rozpoznaje ? Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule pt: Xiaomi nie rozpoznaje hasła do ekranu - co zrobić ?

Ile kosztuje odzyskiwanie danych z telefonu ?

Koszt odzyskiwania danych z telefonu jest wypadkową kilku czynników o których wspomnimy w dalszej części artykułu. Należy przyjąć iż zaczyna się od 100zł a może kończyć się nawet na kilku tysiącach złotych. Wszystko jest zależne od stopnia skomplikowania procedury odzysku. W kwocie 100zł nasz serwis odzyska dla Was dane z urządzenia które posiada uszkodzony wyświetlacz, baterię lub  inny komponent smartfona który podlega wymianie.

W przypadku gdy nasz smartfon nie wzbudza się to koszt odzysku jest wręcz tożsamy względem kosztów naprawy które można ustalić dopiero po przedsięwziętej diagnozie.

Wariant z zapomnianym hasłem ekranowym to koszta od 600 do 2500zł zależnie od modelu telefonu i wersji oprogramowania aktualnie zainstalowanej.

Czy odzysk danych z telefonu  Xiaomi się opłaca?

Posługując się cytatem z kreskówki z dzieciństwa " jeden rabin powie tak a inny powie nie" . Jeżeli stawką są zdjęcia z wyjazdu do kultowej już Rabki Zdrój to osobiście radziłbym ponowną podróż do urokliwej Rabczyny. W przypadku portfela Bitcoinowego bylbym w stanie wydać nawet te 2000zł. Wszystko jest kwestią perspektywy, jedno jest pewne - ten rodzaj naprawy nie należy do najtańszych.

Leave Your Comment