Jak połączyć Miband 2 z telefonem ?

Jak połączyć Miband 2 z telefonem ?

Jak połączyć z telefonem opaskę Xiaomi MiBand 2?

Czyli nie taki straszny MiBand 2 jak go malują - prosty i przejrzysty poradnik konfiguracyjny dla użytkowników opaski Xiaomi MiBand 2.

Zaczynamy, gdy już trzymasz w ręku swojego MiBanda uruchomionego po uprzednim podładowaniu pierwsze co musisz wykonać to:

1.pobrać aplikację Mi Fit ze sklepu Google Play lub Apple Store. (Dla użytkowników wymierającego systemu Windows Phone polecamy Bind MiBand

2. Po udanym pobraniu aplikacji Mi Fit tworzymy konto Xiaomi lub logujemy się z facebookiem, rekomendujemy tą pierwszą opcję a to ze względu na szereg wtórnych korzyści jakie wiążą się z posiadaniem konta Xiaomi (dodatkowa przestrzeń dyskowa w chmurze Xiaomi 5GB za darmo).

3. Wchodzimy na dolnym pasku aplikacji Mi Fit w zakładkę Profil a następnie wybieramy Dodaj urządzenie ---> Opaska

Miband 2 poradnik

4. Zakładając, że wszystko działa prawidłowo opaska zawibruje a wtedy dotykamy przycisku na opasce i gratulacje, opaska właśnie została sparowana z Twoim telefonem.

5. Jeśli jednak nie udało się prawidłowo połączyć opaski to jeszcze nic straconego, mamy na to rozwiązanie. Zostań z nami do końca tego tutoriala.

Poradnik Xiaomi MiBand 2

Istotne informacje po sparowaniu opaski:

Uwaga ! W momencie gdy sparowałeś opaskę z jednym telefonem ona niczym wierna Penelopa pamięta o swoim Odyseuszu i nie pozwoli na stworzenie innej pary. Jeśli planujesz połączyć opaskę z innym sprzętem musisz odparować opaskę.

W tym celu klikamy w aplikacji Mi Fit na zakładkę Profil wybieramy podłączoną opaskę MiBand 2 klikając na nią a następnie na dole menu klikamy Rozłącz Parę.

Uwaga ! Prosimy rozważnie korzystać z funkcji Paruj i Rozłącz Parę, opaska MiBand ma to do siebie, że zdarzają się jej błędy pamięci wewnętrznej i zbyt częste parowanie może do takowego doprowadzić dlatego nie warto sprawdzać tej funkcjonalności.

Problem połączenia MiBand 2 z Huawei P8 Lite

W przypadku gdy posiadasz telefon Huawei P8 Lite i masz problem z połączeniem MiBand 2 wina w 90% leży po stronie wady fabrycznej modułu Wi-Fi / Bluetooth w tych telefonach. Jeśli Twój telefon jest na gwarancji zachęcamy do oddania go do serwisu Huawei celem usunięcia usterki.

Problem połączenia MiBand 2 pozostałe telefony

W przypadku dalszych problemów z parowaniem MiBanda w pozostałych telefonach rekomendujemy wyczyszczenie danych aplikacji Mi Fit i ponowienie próby. W tym celu wchodzimy:

Ustawienia ---> Zainstalowane Aplikacje ---> Mi Fit ----> Wyczyść dane aplikacji

tutorial miband 2

MiBand 2 Sparowanie Opaski

Inne rozwiązanie problemu połączenia MiBand 2 z telefonem

Jeśli wciąż występuje problem połączenia MiBand 2 z telefonem należy pobrać aplikację FixIt MiBand:

Fix It For MiBand 2 pobierz 

a następnie po zlokalizowaniu swojego MiBanda i kliknięciu Connect & Pair pobranie innej alternatywnej aplikacji do obsługi MiBanda zwanej MiBand 2 Notify & Fitness

Notify & Fitness MiBand 2 Pobierz  

Połączenie MiBand 2 z telefonem z użyciem programu Bluetooth Scanner 4.0

1. Pobieramy  ze sklepu Google Play Aplikację Bluetooth Scanner 4.0 - tutaj 

 2. Włączamy lokalizację GPS. 

   3. Po otwarciu aplikacji zmieniamy z Classic Scan na Low Energy Scan.

   4. Rozpoczynamy skanowanie. 

   5. Po znalezieniu naszego urządzenia przechodzimy do MiFit i rozpoczynamy parowanie. 

 

Oto cały zabieg. Po znalezieniu przez MiFit naszej opaski można odinstalować aplikację Bluetooth 4.0 Scanner.

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomógł Wam w rozwiązaniu problemu z waszą opaską. Jeśli wciąż macie problem z Waszą opaską piszcie komentarze nasz dział techniczny postara się pomóc rozwiązać problem.

11 Comments

  • Avatar
   Piotr Eliński
   May 30, 2019

   Moja opaska miBand 2 podczas połączenia przychodzącego oraz SMS nie reaguje mimo że ma włączone powiadomienia oraz jest połączona posiadam telefon huawei Y5 2018

  • Avatar
   betii
   Jun 28, 2019

   Wow Baaaardzo dziękuję! Już prawie się poddałam ale dzięki Wam jednak udało się ! Dziękuję za te wszystkie podpowiedzi

  • Avatar
   Adamo
   Aug 26, 2019

   A jak połączyć mi band 2 z iPhone 4s

  • Avatar
   Czarli
   Sep 26, 2019

   Kupiłem na allegro opaskę MS1020 i jak dotąd nie mogę jej sparować z telefonem Samsung Galaxy j6+ próbowałem wszystkich metod dostępnych w państwa artykule niestety bezskutecznie

  • Avatar
   Patrycja
   Jun 11, 2020

   Witam mam problem by przywrócić ustawienia fabryczne Wyświetl mi się na telefonie spruboj ponownie naciskam i to samo ponownie się dzieje na opasce wyskakuje kod do ustawień fabrycznych a nie mogę go wpisać na telefonie

   • Avatar
    sebastian
    Aug 13, 2020

    Hej, i co udało Ci się przywrócić ustawiania fabryczne, mam taki sam problem :(

   • Avatar
    iza
    Sep 15, 2020

    Mam to samo i nic nie mogę zrobić... :(

  • Avatar
   Rosendo Barrete
   Jun 25, 2020

   When someone writes an article he/she keeps the idea of a user in his/her brain that how a user can be aware of it. So that's why this piece of writing is outstdanding. Thanks!<a href="http://www.bsfgdjm.com">bsfgdjm</a>

Leave Your Comment