Dlaczego telefony Xiaomi są tańsze od konkurencji?

Dlaczego telefony Xiaomi są tańsze od konkurencji?

Dlaczego smartfony Xiaomi są tanie ?

Zapewne nieraz zastanawialiście się nad fenomenem marki Xiaomi, w jaki sposób ten chiński producent wyszedł naprzeciw światowym gigantom w sektorze smartfonów takim jak Apple czy Samsung i stał się liczącym graczem na rynku nowych technologii. Dziś spróbujemy w przystępny sposób wyjaśnić dlaczego smartfony Xiaomi są tańsze od konkurencji?

Wśród wielu branżowych specjalistów słyszy się, że Xiaomi utrzymuje się na rynku ze względu na szeroki wachlarz usług, provider usług internetowych w Chinach, rynek aplikacji mobilnych a do smartfonów jedynie dopłacają. Taki stan rzeczy nie jest prawdą. 

tanie smartfony xiaomi

Tanie Smartfony Xiaomi

Jeden z prezesów Xiaomi - Hugo Barra, zapytany o fenomen niskich cen produktów Xiaomi odpowiedział iż cały sekret tkwi w odpowiednio dobranym portfolio marki oraz daleko idącej strategii marketingowej. Co miał na myśli ?

Otóż Xiaomi w przeciwieństwie do konkurentów oferuje dość wąską ofertę smartfonów, w stałej sprzedaży mamy może 10 modeli smartfonów. Taka sytuacja przekłada się na optymalizację procesu produkcyjnego. Zwłaszcza jeśli 4 modele oparte są na tym samym procesorze (Redmi Note 4, Mi A1, Mi Max 2, Redmi 5 Plus). Dzięki takiemu rozwiązaniu Xiaomi jest w stanie wynegocjować sobie lepsze ceny podzespołów u producentów a tym samym jeszcze bardziej zredukować marżę osiąganą ze sprzedaży.

Należy też przyjrzeć się głównym kanałom dystrybucji produktów Xiaomi. Firma z Państwa Środka owszem posiada swoje salony, showroomy, sklepy stacjonarne natomiast znakomita większość sprzedaży odbywa się w formie dystrybucji online.  Pozwala to na znaczną optymalizację kosztów.

Na koniec zostawiłem sam matecznik spółki, Chiny, Shenzhen czyż nie ma lepszego miejsca do produkcji smartfonów ? Wszystko co potrzebne jest pod ręką, fabryki, podzespoły, tania siła robocza.

To wszystko składowe sukcesu chińskiego producenta ale nie zapominajmy o najważniejszym, kluczowym elementem sukcesu rynkowego chińskiego producenta jest fakt iż smartfony Xiaomi są poprostu dobre.

Miejmy nadzieję, że utrzymają ten trend przy stosowanej obecnie polityce cenowej. A już wkrótce artykuł o nowościach od Xiaomi na rok 2018. Stay Tuned 

1 Comments

  • Avatar
   Poltax
   Jun 11, 2020

   <a href="http://www.poltax.net">www.poltax.net</a> <a href="http://www.biuro-rachunkowe-torun.net/">www.biuro-rachunkowe-torun.net/</a> <a href="http://www.biuro-rachunkowe-torun.eu/">www.biuro-rachunkowe-torun.eu/</a> <a href="http://taxbiuro.net">biuro rachunkowe Toruń</a>

Leave Your Comment