Tajemnice maskotki Xiaomi Mi Bunny

Tajemnice maskotki Xiaomi Mi Bunny

 (927)    (4)    0

  Ciekawostki Xiaomi

Tajemnice maskotki Xiaomi Mi Bunny

Marka Xiaomi znana jest na całym świecie przede wszystkim z szerokiej oferty elektroniki użytkowej w niskich cenach w tym w szczególności ze swoich niezawodnych smartfonów. Nad fenomenem Xiaomi rozpisują się dziennikarze na całym świecie, żurnaliści z Hiszpanii, Brazylii czy Indii napisali na temat ich urządzeń już prawie wszystko dlatego my dzisiaj skupimy się na niecodziennej postaci w portfolio Xiaomi a mianowicie ich maskotce Mi Bunny.

Kim jest ten oryginalny stwór i jakie są jego początki? Dlaczego jego strój wieńczą komunistyczne symbole? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Jak narodził się tajemniczy królik ?

Jest rok 2012 do firmy Xiaomi Communications Co Ltd. dołącza Sung Guang Dou, grafik, rysownik odpowiedzialny za szatę graficzną nakładki MIUI. Pewnego dnia do jego działu przychodzi temaleader MIUI Ah Li z pomysłem stworzenia firmowej maskotki. Kilkadziesiąt chińskich umysłów przeprowadza burzę mózgów szukając najlepszego rozwiązania wśród szalonych koncepcji z krokodylami i smokami w tle wybór pada na postać królika.

Maskotka Xiaomi przemycająca symbole komunizmu ?!

Maskotka MIUI / Xiaomi ma symbolizować ducha rewolucji tak aby podkreślić industrialną rewolucję na rynku telefonii komórkowej dokonaną przez chińskiego producenta. W tym celu królik dostaje nakrycie głowy w postaci radzieckiej czapki uszatki z czerwoną gwiazdą która budzi skojarzenia z systemem komunistycznym. Nic bardziej mylnego. Czapka bynajmniej nie powinna się kojarzyć z komunizmem radzieckim gdyż jej konotacje sięgają zupełnie innej epoki. Nakrycie głowy zostało zainspirowane garderobą chińskiego żolnierza rewolucjonisty Lei Feng który do tej pory pozostaje ikoną epoki Mao przewijająca się do dnia dzisiejszego w chińskiej propagandzie (5 marca dzień Lei Fenga).

Xiaomi Mascot Xiaomi Outlet Sklep Bitcoin

Chłopiec czy dziewczynka ?

No właśnie... jakiej płci jest maskotka Mi Bunny (米兔). Sam autor twierdzi, że maskotka początkowo miała być wolna od różnorodności płciowej niestety jego styl rysowania uniemożliwił uniknięcia skojarzeń z prawdziwie samczym królikiem. My jako Xiaomi Outlet skłonni jesteśmy bardziej wysnuć hipotezę, że to z powodu tej wojskowej czapki w której żadnej króliczycy nie byłoby do twarzy. Skoro już doszło do stygmatyzacji płciowej biednego króliczka żeby zachować równowagę w przyrodzie należało wymyślić mu partnerkę życiową w końcu nie samą rewolucją żyje królik.

I tak oto powstała Mi Niu , która to niestety nie doczekała się sławy i rozgłosu przynajmniej porównywalnej do swojego męża i tym samym pierwsza dama Xiaomi pozostała niejako w cieniu swojego małżonka.

Xiaomi maskotka Xiaomi Outlet sklep

Jaki jest Mi Bunny ?

Jak wiadomo każda postać fantastyczna musi posiadać też jakieś ludzkie cechy i takowe posiada też królik z Państwa Środka. Okazuje się, że Mi Bunny według słów swojego ojca jest poprostu hipsterski a  jego osobowość można określić jako alternatywnego  dziwaka. Cechuje go również odwaga i skłonność do nonkonformizmu czyli poprostu Child of the revolution.

Często przewijającym się dziennikarskim sloganem w przypadku tematu chińskiego producenta jest "Xiaomi znów zaskakuje" nie inaczej jest z maskotką.  Na horyzoncie jawi nam się nowa postać zwana Kuri. Czy to oznacza zmierzch panowania uroczego królika ? O tym przekonacie się wkrótce. Stay Tuned !

 (927)    (4)    0

Komentarz został dodany. Dziękujemy!
Skomentuj
Captcha
Facebook